Akrylátové PMMA platne (plexisklo)

Plexisklo (akrylátové platne resp. akrylátové dosky) je materiál ľahší a pevnejší ako klasické sklo. V čírom prevedení má plexisklo dokonca vyššiu priepustnosť svetla ako sklo. Ďalšou výhodou plexiskla je jeho ohybnosť a ľahká opracovateľnosť (napr. pomocou nástrojov bežne používaných pri opracovávaní dreva). Odolnosť voči nárazu je pri plexiskle až šesť krát vyššia, ako pri skle – a na rozdiel od rozbitého skla, plexisklové akrylátové platne pri svojom mechanickom poškodení nevytvárajú nebezpečné črepiny. Nevýhodou plexiskla je riziko poškriabania jeho povrchu a nižšia odolnosť voči ohňu (pri horení však plexisklo vzhľadom na svoje chemické zloženie produkuje len minimum škodlivých látok). Zdravotná nezávadnosť predurčuje plexisklo k použitiu aj do priestorov, kde sa dostáva do styku s potravinami.

Extrudované plexisklo XT

Extrudované plexisklo je cenovo dostupné, má výborné optické vlastnosti, dobre sa opracováva (rezanie, frézovanie, ohýbanie, lepenie, brúsenie, leštenie...), je vhodné k potlači a do potravinárstva. Preto sa používa napríklad na protihlukové steny, deliace priečky, zasklievanie balkónov a lodžií, reklamné dosky, v svetelnej reklame, ako výplň zábradlí, okien a dverí. Vzhľadom k použitej výrobnej technológii má vyššie vnútorné pnutie ako liate plexisklo, takže je náchylnejšie ku vzniku vlasových trhliniek (dá sa to riešiť žíhaním plexiskla – tepelnou úpravou ktorá zníži alebo odstráni vnútorné pnutie).

Liate plexisklo

Liate plexisklo má podstatne nižšie vnútorné pnutie ako extrudované plexisklo, je však drahšie. Liate plexisklo je húževnatejšie, s lepšou odolnosťou voči tepelným a poveternostným vplyvom, vzhľadom k použitej technológii výroby sa vyrábajú v širšom spektre farieb ako extrudované plexisklo a dostupnejšia je aj malosériová výroba polotovarov (z liateho plexiskla) na mieru. Platne, resp. dosky z liateho plexiskla sú vhodné na zasklenie svetlíkov, kopulí, kryty strojov a pod. Liate plexisklo sa vyrába s hrúbkovou toleranciou +-1 mm, teda nie v tak presných hrúbkach ako extrudované. Liate plexisklo GS z našej ponky je ľahko spracovateľné s vysokou kvalitou povrchu. Liate plexisklo GS SC je navyše vystužené polyamidovými vláknami čo prispieva k vyššej bezpečnosti.

Kúpte plexisklo od nás – dodávame výhradne prvotriedne UV stabilizované plexisklo („nezožltne“ na slnku) s 10 ročnou zárukou.

Pošlite nám svoju požiadavku a my Vám vypracujeme cenovú ponuku.

Kontaktujte nás:                            Tel.: 0915/828 279                                         e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.