Plný polykarbonát

Polykarbonátové platne svojim vzhľadom, ale najmä priehľadnosťou pripomínajú sklo alebo plexisklo. Na rozdiel od skla je však plný polykarbonát ľahký, húževnatý a odolný voči nárazom. Keďže ide prakticky o nerozbitný materiál, je ideálny ako plnohodnotná a z hľadiska bezpečnosti mimoriadne cenná náhrada klasického skla. Zasklievanie plným polykarbonátom sa plne osvedčilo v interiéri aj v exteriéri vrátane zasklievania lodžií, okrem iného aj vďaka tepelnej odolnosti polykarbonátu v rozsahu teplôt od -40 °C do +120 °C.

Prečo polykarbonátové platne od nás?

  • Garantujeme vynikajúcu kvalitu materiálu za výhodné ceny (cenník nájdete nižšie na stránke).
  • Okrem čírych, plne priehľadných polykarbonátových panelov máme v predaji aj panely tónované do opálového, šedého a hnedého odtieňa.
  • Panely (resp. platne) z plného polykarbonátu predávame štandardne v rozmeroch 2050 x 3050 mm (s hrúbkou 1 až 15 mm), ale na požiadanie vám materiál presne narežeme podľa vašich potrieb (podmienkou je odber vzniknutých odrezkov).

Máme v predaji platne z plného polykarbonátu s povrchom chráneným pred UV žiarením špeciálnou vrstvou (vhodné aj do do exteriéru), ale aj bez UV ochrany (určené do interiéru). V oboch prípadoch ponúkame prvotriednu kvalitu polykarbonátu s vynikajúcimi optickými vlastnosťami a žiarivým povrchom. Ľahko sa s ním pracuje, je výborne tvarovateľný pod tlakom (vyžaduje predsušenie), v bežných podmienkach je nehorľavý v zmysle príslušných stavebných predpisov. Vďaka vyššie spomenutej UV ochrane zostáva číry a plne priehľadný aj po rokoch pôsobenia slnečných lúčov a klimatických vplyvov.

Plný polykarbonát – ideálny materiál na zasklievanie lodžií

Polykarbonátové panely (s UV ochranou) sú oproti klasickému sklu nerozbitné, ľahšie a majú priaznivejší faktor tepelnej priepustnosti K (W/m2.K). Preto sú na zasklievanie lodžií omnoho vhodnejším (a bezpečnejším) materiálom ako sklo. Nami predávané polykarbonátové dosky spĺňajú požiadavky noriem DIN 52290, časť 4, záťažová trieda A3, a DIN 52337. Podrobnejšie informácie vám pošleme na požiadanie.

Ďalšie spôsoby použitia panelov z plného polykarbonátu:

  • zasklievanie balkónov, bazénov, skleníkov;
  • bezpečnostné presklenie v škôlkach, športových zariadeniach;
  • presklené chodby, tunelové klenby, zvukové bariéry;
  • skleníky, zimné záhrady, zasklievanie lodžií a veránd.

   Kontaktujte nás:                           Tel.: 0915/828 279                                      e-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (3 Cenník  plný PC a akrylát 15.6.2020.pdf)Cenník 2020[ ]662 kB