Plastové a kyvné clony

Lamelové clony (PVC závesy)

Plastové lamelové clony sú pružné, priehľadné PVC závesy (nazývané aj PVC záclony) umožňujúce jednoducho prekryť vchodový alebo manipulačný otvor napríklad v sklade, na expedícii či v priemyselnej prevádzke. Nebránia prechodu osôb ani prejazdu vysokozdvižných vozíkov alebo inej techniky. Ihneď po prechode či prejazde sa lamelové clony samé uzavrú. Sú použiteľné v interiéri aj v exteriéri.

Výhody použitia lamelovej clony:

  • úspora tepla a zníženie tepelných únikov (oddelia vyhrievané priestory od nevyhrievaných);
  • eliminujú prievan, prašnosť a hlučnosť;
  • vďaka svojej priehľadnosti znižujú náklady na osvetlenie;
  • zabránia vletu vtákov do interiéru priemyselných objektov;
  • zlepšujú kvalitu a hygienu pracovného prostredia.

Technické riešenie a montáž lamelovej clony

Lamelové clony sú vlastne pásy z mäkčeného PVC zavesené na nerezovej nosnej lište. Montáž clony je veľmi jednoduchá. Spočíva v uchytení nosnej lišty do otvoru a zavesení lamelových pásov. Pri montáži si vystačíte s bežným náradím.

Kyvné dvere (kyvné vráta)

Kyvné dvere sa používajú v podobných prevádzkových podmienkach ako lamelové clony, konštrukčne sa však odlišujú. Namiesto voľne zavesených pásov z PVC uzatvárajú vchodový otvor otočnými dverovými krídlami zavesenými na pántoch upevnených v zárubni.

Kyvné dvere sú jednokrídlové alebo dvojkrídlové, výplň dverí je z transparentného mäkčeného PVC. Pri prechode osôb alebo prejazde vozidla sa krídla otvoria po ľahkom náraze alebo zatlačení. Po prechode alebo prejazde sa kyvné dvere samočinne zatvoria.

Výhody kyvných dverí sú podobné ako pri lamelových clonách a prispeli k ich rozšíreniu vo výrobných prevádzkach, skladoch, potravinárskom priemysle alebo v mraziarenských podnikoch. Podľa plánovaného spôsobu použitia, náročnosti prevádzky a ďalších vašich požiadaviek vám navrhneme a dodáme kyvné dvere na mieru.

Kontaktujte nás:                                   Tel.: 0907/819 616                                                  e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.