Kopulové (bodové) svetlíky z Lexanu, RWA systémy

RWA systémy

Bodové (kopulové) svetlíky sú určené na inštaláciu na ploché strechy s maximálnym sklonom 15°. Inštalujú sa na strešný otvor alebo na strešný otvor s podmurovkou (obrubou).

Kopulové (bodové) svetlíky sú vyrobené z akrylátového skla (PMMA) alebo z lexanu (lexanové svetlíky). Podľa tvaru delíme kopule na vypuklé a pyramidálne. Štandardne ich dodávame číre alebo opálové, v jedno-, dvoj- a trojvrstvovom variante. Jednotlivé vrstvy sú k sebe zlepené a utesnené silikónovým tmelom. K dodávaným manžetám sa kopule svetlíkov prichytávajú pomocou nerezových skrutiek, pričom vlastný spoj chráni plastová krytka.

Kopulové (bodové) svetlíky majú manžety zo sklolaminátu alebo z pozinkovaného plechu. Obidva typy plnia izolačné funkcie pomocou polyuretánu, ktorý je umiestnený medzi vonkajšou a vnútornou stenou manžety.

Manžety zo sklolaminátu sú buď skosené tak, aby rozdiel medzi horným a dolným rozmerom manžety (otvor v streche) bol 20 cm pri všetkých dodávaných výškach (15, 30, 50 cm), alebo kolmé.

Sklolaminátové manžety sú dvojplášťové. Tým je zaručená dostatočná tuhosť a stabilita. Dosadacie plochy manžiet sú prispôsobené k jednoduchej montáži na strešnej konštrukcii. Všetky typy manžiet vám môžeme dodať s nádstavcami na trapézový alebo vlnitý plech. Nádstavce sú vyrábané na mieru, vždy podľa vzorky plechu použitého na streche. Manžeta s nádstavcom sa namontuje ako bežný diel strešného plášťa.

Oceľové manžety na kopulové svetlíky štandardne dodávame z pozinkovaného plechu. Sú kolmé a vysoké 30 alebo 50 cm. Z vonkajšej strany môže byť polyuretánová izolácia uzavretá vrstvou sklolaminátu.

Typy bodových (kopulových) svetlíkov ARTUS

  • pevné prevedenie pre presvetlenie vnútorných priestorov, typ ARTUS – A 3000/fix
  • prevedenie s ručným denným vetraním, typ ARTUS – A 3000/man
  • prevedenie s elektrickým denným vetraním, typ ARTUS – A 3000/el
  • kombinácia vetracieho svetlíku s výstupom na strechu, typ ARTUS – A 3000/vy

Kontaktujte nás:                                         Tel.: 0907/819 616                                            e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (Svetlíky - 15. 6. 2020.pdf)Ponuka [ ]291 kB
Aktuality