Novinky a akcie – stavebniny – Banská Bystrica

Plné platne z polykarbonátu

Plné polykarbonátové platne svojim vzhľadom pripomínajú sklo alebo plexisklo, na rozdiel od týchto materiálov sú prakticky nerozbitné (húževnaté a teda odolné voči nárazom ).

  1. Sortiment výrobkov Plné polykarbonátové platne ponúkame so špeciálnym povrchom odolným voči UV žiareniu, na vnútorné použitie je vhodný plný PC bez UV ochrany. Farba: čírá, opálová, hnedá a šedá. Hrúbka v rozsahu od 1mm do 15mm. Rozmery platne sú 2050 x 3050 mm. Na želanie robíme aj formátovanie podľa požadavky, ( podmienkou je odber vzniknutých odrezkov).
  2. Vlastnosti Plný polykarbonát má vynikajúce optické vlastnosti a žiarivý povrch. Platne tohto typu sa ľahko tvarujú a majú vynikajúce vlastnosti za nízkych i vysokých teplotách (od -40°C do +135°C). Ďalšie výhody plného polykarbonátu sú výborné mechanické, termálne a elektrické parametre. Pri bežnom použití sú v podstate nerozbitné. Ďalšie vlastnosti: Jednoduché tvarovanie pod tlakom (vyžaduje predsušenie!) Mimoriadne prevádzkové vlastnosti pri nízkych a vysokých teplotách Jednoduchá recyklácia Vysoká odolnosť voči nárazu (praktický nerozbitné) Nehorľavosť za normálnych podmienok - stavebné predpisy l trieda B2 - DIN 4102, časť 1 Plný polykarbonát s UV o hrúbke 1 až 4 mm, trieda B1, sa vyrába extrúziou základnej dosky a dvoch ochranných vrstiev odrážajúcich ultrafialové lúče. Tieto výrobky sú mimoriadne vhodné pre vonkajšie použitie. Zostávajú priezračné aj po mnohých rokoch, keď sú vystavené pôsobeniu klimatických vplyvov.
Plne-platne-z-polykarbonatu Plne-platne-z-polykarbonatu Plne-platne-z-polykarbonatu