Novinky a akcie – stavebniny – Banská Bystrica

Zastrešenie pergol trapézovým, alebo vlnitým polykarbonátom

Zastrešenie pergol 

Zastrešenie  pergol prešlo v posledých 30-tich rokoch  búrlivým vývojom:

Do roku  1989

sme videli pri našich domoch lepenky alebo hrubý nevzhľadný sklolaminát. 

1990- 1995

Na tú dobu veľmi polulárne bitumenové vlnovky. Išlo vlastne o recyklovaný papierový kartón v troch farbách napustený asfaltom. Tieto dosky boli v teplých slnečných dňoch cítiť asfaltom, ktorý sa z nich uvolňoval, na slnku mäkli a prehýbali sa. Strecha z týchto materiálov mala väčšinou krátke trvanie.

1995-2002

Komôrkový polykarbonát. Výborný materiál, jeho názov zľudovel pod nazvom LEXAN.  Veľmi kvalitné dosky, ale vyžadujú odbornú montáž. Do amatérsky namontovaných prístreškov z LEXANU zateká a vo vnútri komôrok vzniká pleseň. Dosky namontované neodborníkom veľmi často na streche pergoly vydávajú praskavé zvuky, pretože laik väčšinou " zabudne " nalepiť všetky potrebné tesnenia na konštrukciu. Pri kúpe tohto materiálu u nás Vám odborne poradíme pri výbere materiálu aj pri montáži.

2002-2006

Vlnité alebo trapézové dosky z PVC. Išlo  o pekné riešenie, avšak dosky sú  vyrobené materiálu, ktorý nie je celkom vhodný na slovenské klimatické podmienky. Tvrdené PVC na slnku veľmi rýchlo stárne, v zime je krehké a pri slnečnom úpeku mäkne a vlastnou váhou sa deformuje.

Moderné riešenie 

Tým moderným riešením sú trapézové alebo vlnité dosky, dodávané vo farbe čírej a bronzovej.  Dosky boli vyvinuté priamo na "želanie" zákazníkov, ktorí vyžadovali na zastrešenie pergol materiál, ktorý má pekný dizajn, jednoduchú montáž a je predovšetkým absolútne odolný voči poveternostným vplyvom ( nerozbitný pri krupobití a rezistentný voči UV žiareniu). Trapézové a vlnité dosky sú chránené obojstranným UV filtrom, takže slnko nemá šancu dosky poškodiť. Výrobca garantuje nerozbitnosť dosiek krupobitím. Na vnútornej strane dosky je krupičková štruktúra, ktorá zaisťuje príjemný rozptyl prechádzajúceho svetla a vytvára ľahký tieň.  Pod takýmto prístreškom je príjemné sedieť  aj v lete a nemusíte sa potiť. (máme to odskúšané).  Nemenej dôležitá je však aj jednoduchá montáž, ktorú zvládne bez obáv každý kutil. Má ešte jednu výhodu - nemôže nikdy zatekať.